Z historii Kościoła na Konieczkach

GO4A6186Powstanie w II połowie lat 80-tych ubiegłego stulecia nowego, dynamicznie rosnącego i rozwijającego się ełckiego osiedla wymagało opieki duszpasterskiej.

Dlatego też, w niecałe trzy lata od powstania pierwszego bloku mieszkalnego na Osiedlu Konieczki, Ks. Bp Edmund Piszcz biskup warmiński erygował nową samodzielną parafię p.w. Chrystusa Sługi w Ełku. Nowa parafia miała swoją siedzibę przy ulicy Grota Roweckiego 5a. W jej skład poza budującym się osiedlem mieszkaniowym weszła także leżąca nieopodal wieś Konieczki.

Pierwszą mszę świętą odprawili kapłani pracujący na co dzień przy parafii Św. Wojciecha na tarasie domku odkupionego od osoby prywatnej. 15 lipca 1989 roku na Konieczki przybył Ks. Proboszcz Mieczysław Brzóska i to on od podstaw zbudował lokalną wspólnotę wiernych. Jeszcze w lipcu udzielił pierwszego chrztu. Przyjął go Radosław Kamiński.

Zaledwie dwa miesiące później, we wrześniu 1989 roku, dzięki niezwykłemu zaangażowaniu parafian powstała konstrukcja nowej kaplicy, którą poświęcono 10 grudnia 1989 roku. Już wówczas planowano budowę kościoła na Konieczkach. Pierwsze prace przy budowie nowej świątyni ruszyły 11 października 1992 roku. W tym dniu wylano ławy fundamentowe. Pierwsza Msza Święta, z poświęceniem kościoła dokonanego przez J.E.Ks.dr Bp Edwarda Samsela Biskupa Ełckiego, odbyła się w wigilię Bożego Narodzenia w 2001 roku.

Kościół na Konieczkach ciągle się zmienia. Jego wystrój pięknieje z każdym rokiem dzięki nowym inwestycjom – w br. na ołtarzu pojawił się m.in. obraz Jana Pawła II.

Więcej: milosierdzie.elk.pl