Zmiany w komunikacji autobusów MZK

img-2475-939058Najprawdopodobniej pod koniec lutego będziemy mieli połączenie Konieczek, autobusem komunikacji miejskiej,  z dworcem PKP i Galerią „Brama Mazur„.

W ubiegły czwartek spotkałem się z władzami ełckiego MZK, w tym z prezesem Panem Zbigniewem Chojnowskim. Nasza rozmowa była efektem zgłoszonych przeze mnie uwag i propozycji na Komisji Mienia Komunalnego Rady Miasta dotyczących komunikacji miejskiej.

O propozycjach tych pisałem w grudniu we wpisie pt. Usprawnienia komunikacji miejskiej na Konieczkach.

Na spotkaniu poinformowano mnie, że zgłaszane uwagi zostaną uwzględnione!

Zmodyfikowany zostanie przebieg linii nr 7. Od mniej więcej połowy lutego autobus będzie kursował na trasie: Konieczki – ul. Sikorskiego – ul. Gdańska – ul. Mickiewicza – ul. Dąbrowskiego – ul. Kościuszki – ul. Wojska Polskiego – ul. Kochanowskiego – ul. Grajewska – ul. Jana Pawła II – Szpital Miejski.

W ten sposób mieszkańcy naszego osiedla uzyskają połączenie m.in. z: przychodnią „SPECMED” na ul. Gdańskiej, dworcem PKP, Galerią „Brama Mazur”, szpitalem wojskowym, targowicą miejską, cmentarzem komunalnym i szpitalem miejskim.

Mam też zapewnienie, że wkrótce zmieni się także przebieg którejś z linii jadących przez pętlę na ul. Kajki, czyli albo autobus linii nr 9, albo linii nr 14. Zmiana nastąpi na odcinku od ul. Sikorskiego do pętli – będzie mianowicie jeździł z ul. Sikorskiego w ul. 11-go listopada, następnie w ul. Tuwima i dopiero wówczas przez pętlę ul. Kajki.

Niestety autobus jadący w przeciwnym kierunku będzie na razie – tzn. do czasu przebudowy skrzyżowanie ulic Kajki, Tuwima i Grodzieńskiej – ze względów na organizację ruchu, zmuszony jeździć z pominięciem najmłodszego ełckiego osiedla (czyli autobus będzie jechał z ul. Kajki w kierunku ul. Sikorskiego).

Muszę przyznać, iż jestem zbudowany życzliwością i chęcią współpracy z mieszkańcami władz ełckiego MZK.

Robert Klimowicz

Fot: elk.wm.pl