Marzy mi się króciutki chodnik

IMG_7841Marzy mi się króciutki chodnik na przedłużeniu przejścia dla pieszych przez ulicę Sikorskiego za przystankiem autobusowym w kierunku ul. Witosa, prostopadły do tej ulicy, w stronę bloków Bahrkego 2 i 2a oraz Witosa 3.

Wprawdzie jest tam obok chodnik równoległy do ulicy Bahrkego i drugi przebiegający przez prywatną działkę, na której jest wybudowany sklep monopolowy, to i tak wszyscy wysiadający z autobusów MZK idą po trawniku – bo tak jest po prostu krócej i szybciej. Obecnie leżą tam dwie płyty żelbetowe, które są już częścią tego „chodnika”.

Uważam, że chodnik tu powinien powstać, gdyż każdy idący w tym kierunku musi przejść pod zadaszeniem i zmieścić się pomiędzy słupem tego budynku, a klientem wychodzącym ze sklepu.

Zastanawiam się jak czują się latem ludzie uzależnieni od alkoholu idący tym chodnikiem, widząc otwarte drzwi sklepu, kiedy praktycznie ocierają się o skrzynki piwa znajdujące się tuż przy wejściu.

Może wybudowanie w tym miejscu chodnika nie jest opłacalne dla Spółdzielni, ale będzie za nie dziękowało wiele rodzin mieszkających w tym rejonie Konieczek.

Mieszkanka osiedla Konieczki