Wokół ulicy Kolonia – Wasze listy

Okulickiego 1Witam, czy znany jest termin rozpoczęcia remontu ulicy Kolonia i przyłączenia ulicy Pileckiego? Mieszkam na ul Pileckiego i brak chodnika oraz oświetlenia odczuwam praktycznie codziennie. Będę wdzięczny za informacje.

W sprawie ulicy Kolonia już prawie wszystko jasne. Pierwsze prace ruszą najprawdopodobniej w grudniu br., ale nie ma co spodziewać się „szaleństw”. W budżecie miasta na rok 2016 zapisana jest na ten cel kwota 100 tys. złotych. Dlatego też prawdopodobnie zetną drzewa wzdłuż drogi i może rozpoczną jakieś prace przygotowawcze. Prawdziwy remont ruszy najwcześniej późną wiosną 2017.

Na razie w planach jest dokończenie całego remontu do końca 2017 roku, ale mając doświadczenie z podobnych inwestycji w naszym mieście (np. tegoroczny remont ul. Suwalskiej), może się tak zdarzyć, że władze Ełku rozłożą prace na dwa lata. Jeżeli się tak stanie, to w 2017 roku będzie nowa droga i oświetlenie, a w 2018 roku powstaną chodniki i ścieżki rowerowe (ale na razie to tylko moje przypuszczenia)

Witam serdecznie, chciałbym prosić o interwencje w Spółdzielni Mieszkaniowej „ŚWIT”  w sprawie budowy chodnika przy bloku Okulickiego 1, od strony klatki nr 12.

Jak jest sucho mieszkańcy bloku nr 1 i bloku nr 3, chodzą wydeptaną dróżką. Jak jest mokro to niestety, ale trzeba iść dookoła na ulicę kolonia i asfaltem pokonać ok. 50 m do skrzyżowania.

Dodam jeszcze, że przy innych ulicach, chociażby Grota Roweckiego, Witosa czy Podhorskiego chodniki z płyt betonowych zostały wymienione na kostkę brukową, a my nie możemy się doczekać nawet z płyt betonowych pomimo, że blok już funkcjonuje 21 rok (budowa w roku 1995).

Od dawna postuluję, aby chodniki robić w miejscach, w których ludzie często chodzą. W końcu są one robione pod potrzeby pieszych.

Jednakże, choć obecnie chodnik we wskazanym miejscu (patrz zdjęcie) byłby przydatny, to radziłbym jeszcze chwilę poczekać. W przyszłym roku przebudowana zostanie ulica Kolonia i wreszcie doczekamy się chodników wzdłuż całej drogi (parkingów wzdłuż drogi ma nie być). Dopiero wówczas będzie zasadne planowanie dalszych inwestycji. Wydaje mi się, że nie za bardzo jest sens budowanie dwóch chodników tuż obok siebie, ale poczekajmy, bo może okazać się, że jednak będzie niezbędny.