Uwaga właściciele czworonogów!

imagesW Ełku, podobnie jak we wszystkich innych polskich miastach, istnieje ustawowy obowiązek rejestracji psów.

I przyszedł czas, gdy władze miasta chcą sprawdzić jak z tego obowiązku wywiązują się mieszkańcy Ełku.

W miesiącach maj – czerwiec br. prowadzona będzie przez Straż Miejską akcja sprawdzania oznakowania psów. W przypadku braku u psa identyfikatora w postaci znaczka identyfikacyjnego lub „czipa” Straż pouczy właściciela o konieczności oznakowania psa. W tym okresie nie będą wystawiane mandaty karne. Niestety od miesiąca lipca br. właściciele, których psy nie posiadają identyfikatora, mogą podlegać karze grzywny.

Urząd Miasta opracowuje ulotki informacyjne o obowiązku znakowania psów, które zostaną przekazane administratorom zasobów mieszkaniowych w Ełku.

Myślę, że warto przypomnieć, iż radni z osiedla Konieczki wystąpili z inicjatywą obniżenia opłaty z tytułu posiadanego psa. Z pewnością będzie to możliwe, gdy wszyscy właściciele wywiążą się z obowiązku rejestracji. Czy Rada Miasta przychyli się do tej propozycji okaże się prawdopodobnie jesienią.

Jednocześnie zachęcamy Państwa do sprzątania po swoich pupilach. Przygotowaliśmy dla Was specjalne papierowe woreczki, które już wkrótce będziecie mogli dostać bezpłatnie. Wkrótce na naszym profilu na FB podamy kiedy i jak można je otrzymać.

Fot:zw.lt