Warto wspierać swoich! Dobre rzeczy pozytywnie nakręcają!

konieczki - logoPrzyjęło się oceniać radnych na podstawie wielkich inwestycji, które akurat realizowane były w ich okręgu wyborczym.

Czasem jest to ich zasługa, czasem przypadek związany z całościową polityką inwestycyjną miasta.

Jak zatem ocenić, czy radny spełnia nasze oczekiwania, jest zaangażowany i walczy o rozwój swojej małej społeczności lokalnej?

Działalność radnych nie zawsze jest widoczna. Praca nad dokumentami dotyczącymi całokształtu życia miasta jest żmudna – czasem mnóstwo poprawek, uwag i opinii, które w istotny sposób zmieniają pierwotne założenia, a które kompletnie nie są widoczne dla przeciętnego „Kowalskiego”. Czasem jest też tak, że nawet najlepszy radny nie jest w stanie „przebić się” przez opór urzędniczy.

Osiedle Konieczki są specyficznym osiedlem. Przez wiele lat traktowane trochę „po macoszemu”. Pojawiały się kiedyś głosy, że po co miasto ma się angażować, przecież tam jest SM Świt, który wszystko zrobi! Nie, Spółdzielnia wszystkiego nie zrobi! Dlatego też, tak ważne jest zaangażowanie przedstawicieli osiedla w Radzie Miasta.

Mamy nadzieję, iż nasi radni, choć może nie zawsze widoczni, nie zawsze skuteczni, to jednak spełniają Państwa oczekiwania. Ich praca została zauważona i doceniona na ogólnopolskim Portalu Samorządowym, który porusza sprawy samorządowe.  

Dwójka radnych z osiedla Konieczki: Robert Klimowicz oraz Joanna Porucznik została wybrana do symbolicznej trzydziestki najlepszych radnych w Polsce w roku 2016!

To bardzo ogromne wyróżnienie! Czym na nie zasłużyli? Warto wymienić działania takie jak:

  • Zaangażowanie w rozwój własnego osiedla poprzez liczne wnioski i interpelacje dotyczące inwestycji nie tylko na osiedlu, ale także w całym mieście.
  • Przygotowane przez radnych inicjatywy uchwałodawcze – dotyczące m.in. zasad przydziału mieszkań socjalnych, uchwała antysmogową, przepisów związanych z przyznawaniem stypendiów naukowych dla uczniów, zasad naliczania opłat z tytułu posiadanych psów, propozycje dotyczące wsparcia samotnych rodziców.
  • Informowanie mieszkańców o swojej działalności – wydane dwie gazety, które trafiły bezpośrednio do Państwa domów, portal Nasze Osiedle Konieczki. Istnieje też stała możliwość kontaktu z radnymi, można bezpośrednio radnym przekazywać uwagi dotyczące życia spraw samorządu miejskiego. Przeprowadzono również ankietę, w której każdy z mieszkańców mógł zgłosić swoje pomysły i uwagi dotyczące rozwoju osiedla i miasta.
  • Akcje społeczne i charytatywne – sadzenie drzew na osiedlu, akcja rozdawania woreczków na psie kupy, wspieranie przedszkola Słoneczna Ósemka oraz dzieci z sekcji lekkoatletycznej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego.

Portal Samorządowy stworzył ranking, w którym każdy z mieszkańców może głosować na swoich radnych.

Jeżeli uważacie, że warto wspierać swoich radnych, radnych z osiedla Konieczki to koniecznie zagłosujcie!

Warto wspierać swoich!

Głosować można raz w miesiącu, na każdego z radnych, pod adresami zawartymi w poniższych linkach:

Robert Klimowicz

http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/osoba/robert-klimowicz,3280.html

Joanna Porucznik

http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/osoba/joanna-porucznik,3304.html

Dariusz Wasilewski

http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/osoba/dariusz-wasilewski,3314.html

Dziękujemy, że jesteście z nami. Dziękujemy za głosy. Obiecujemy jeszcze aktywniej angażować się w rozwój naszego osiedla Konieczki! Tak pozytywne wyniki zawsze nakręcają nas do jeszcze większej pracy.

Więcej na Portalu Samorządowym – Najlepsi samorządowcy roku