Jakie inwestycje na Konieczkach w 2018 roku?

IMAG0029Przede wszystkim czeka nas następna duża inwestycja drogowa.

Jest bowiem przesądzony remont ulicy Bora Komorowskiego na odcinku od ul. Piwnika Ponurego do ronda na ulicy Kolonia.

Poza nową jezdnią pojawia się nowe chodniki, ścieżka rowerowa, pętla autobusowa oraz miejsca parkingowe.

Miasto czyni równolegle starania, aby pozyskać pieniądze na remont pozostałej części ulicy – odcinek od ulicy Piwnika Ponurego do ulicy Witosa. Jeżeli to się uda, a wierzymy, że tak, w przyszłym roku powstanie całkiem nowa droga, co ważne z kanalizacją deszczową (znikną więc uciążliwe kałuże, z którymi zmagamy się po każdym deszczu), nowymi chodnikami i nowym oświetleniem.

Warto przy tej okazji poinformować, że przewiduje się w całym mieście, w tym także na Konieczkach, wymianę na nowe 30 wiat przystankowych na linii 3 i 5 (14 wiat wyposażone będzie w kamery monitoringu oraz przycisk bezpieczeństwa alarmowego SOS).

W przyszłym kontynuowana będzie inwestycja związana z utworzeniem nowych miejsc w Miejskim Przedszkolu „Słoneczna Ósemka”. Powstają one w Szkole Podstawowej nr 9. Przypomnijmy, iż częściowo już utworzone zostały nowe miejsca wychowania przedszkolnego, w tym dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. W przyszłym roku w ramach projektu zakupione zostaną m.in. pomoce dydaktyczne, materiały i wyposażenie pomieszczeń.

„Słoneczka Ósemka” staje się coraz lepiej wyposażonym i coraz bardziej nowoczesnym przedszkolem!

Ciągle są szanse, że powstanie w przyszłym roku park na Konieczkach, ale o tym więcej innym razem.